راهنمای خرید لوستر

ارسال شده توسط: در: لوستر روی: یکشنبه, سپتامبر 24, 2017 نقد: 0 برتر: 475

جامع ترین راهنمای خرید لوستر

شاید وقتی نام لوستر را به خاطر می آورید، تنها حس زیباگرای در شما بیدار شود. اما وجود لوستر در خانه ویژگی های  بیشتری ایجاد می کند. آن ها را در اتاق ناهارخوری،‌ اتاق خواب، هال و پذیرایی، و سرویس بهداشتی قرار دهید. لوستر ها مانند جواهری برای خانه شما هستند که مدل و سلیقه شخصی شما را به نمایش می گذارند. اگر نگاه نزدیک تری بیاندازید، خواهید فهمید که خرید یک لوستر راحت ترین راه برای تغییر دکوراسیون داخلی خانه است.و باعث تغییرات چشمگیری در فضای شما خواهد شد.

خرید لوستر

هدف اصلی از خرید لوستر

آیا کاربرد لوستر در منزل شما روشنایی است و یا صرفا یک وسیله تزیینی محسوب می‌شود که فقط زمان حضور مهمان به عنوان مکمل نوری وزیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟


امروزه با توجه به افزایش تصاعدی هزینه برق خانگی، بسیاری از شهروندان از نورهای موضعی و یا نورهای مخفی و نورهای فلورسنت برای تامین نور منزل استفاده می‌کنند. بسیاری از منازل را دیده‌ایم که یک نور فلورسنت (مهتابی) به دیوار نصب شده و منبع اصلی نور در خانه محسوب می‌شود. در این گونه موارد اینکه میزان نوردهی لوستر انتخاب شده به چه میزان است خیلی اهمیت ندارد و در نتیجه شما کاملا مطابق سلیقه می‌توانید به انتخاب لوستر بپردازید؛ اما اگر از لوستر هم به عنوان زیبایی و هم به عنوان وسیله روشنایی استفاده می‌کنید، اینکه چه میزان نور تامین می‌کند، و اینکه چند لامپ دارد و میزان مصرف لامپ‌ها چه میزان است و… بسیار حائز اهمیت خواهد بود. پس پیش از هر چیز، مشخص کنید که هدف اصلی از خرید لوستر چیست؟

لوستر را برای چه فضایی در نظر گرفته‌اید؟

لوستر را برای فضای نشیمن و پذیرایی می‌خواهید یا آشپرخانه و اتاق خواب یا اتاق خواب کودک یا راهرو و یا…؟


اینکه مکان مورد استفاده لوستر کجاست بر انتخاب شما تاثیر به سزایی دارد. مثلا استفاده از لوستر‌های حبابی دراتاق نشیمن و پذیرایی اصلا توصیه نمی‌شود. اما همین لوستر‌ها در فضای حال، اتاق خواب و آشپزخانه بسیار مناسب هستند. لوسترهایی که از چوب در طراحی آن‌ها استفاده شده، همخوانی بسیار خوبی با فضای آشپرخانه یا اتاق خواب خواهند داشت؛ چرا که در هر دوی این فضا‌ها به میزان زیادی چوب مصرف شده و هارمونی لازم بین فضا و لوستر صورت می‌گیرد. معمولا در فضای نشیمن و پذیرایی لوسترهای حجیم و سنگین و در سایر فضا‌ها لوسترهای کم حجم و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همانطور که لوسترهای پخش کننده نور در اتاق نشمین زیبایی و شکوه دارد، استفاده از آن در اتاق خواب نامناسب است.


در اتاق خواب باید سعی کنید لوسترهایی انتخاب شود که نور آن رو به بالاست و نور کاملا به ملایمت به محیط خواب شما تابانده می‌شود؛ در آشپزخانه نور‌ها باید رو به پایین باشند تا بیشترین نور به فضا برسد و کارهایتان با دقت و ایمنی صورت بپذیرد.

نقد

نقد خود را بنویسید