آرشیو بلاگ

شاخه‌های بلاگ

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجوی بلاگ

مناسب ترین لامپ برای لوستر شما چیست؟

مناسب ترین لامپ برای لوستر شما چیست؟

ویژگی انواع لامپ ها و انتخاب مناسب ترین آن برای لوستر

۱-لامپ های فیلامنت  Filament

این نوع لامپ یکی از جدید ترین لامپ های تولید شده در عرصه لامپ می باشد.لامپ های فیلامنت نوعی از لامپ های ال ای دی (LED) می باشند با مصرفی مشابه با این تفاوت که نسبت به آن ها کمتر گرم می شود.لامپ فیلامنت از لحاظ ظاهر و نور مشابه لامپ های رشته ای (پرمصرف) هستند و بسیار زیبا و شیک می باشند اما از لحاظ مصرف بسیار کم مصرف تر از آن ها می باشند.این نوع لامپ مناسب انواع مختلف لوستر می باشد. مخصوصا لوستر هایی که لامپ آن هادیده می شود. همچنین برای لوستر های دارای شید(کلاهک) نیز استفاده از این لامپ توصیه می شود زیرا لامپ ها با حرارت بالا باعث سوزاندن این شید ها می شود.این لامپ ها برای لوستر های حبابی پیشنهاد نمی شود زیرا در این گونه لوستر ها لامپ ها به ندرت دیده می شود و استفاده از این گونه لامپ که بسیار زیبا تر از لامپ های دیگر می باشد توصیه نمی شود و همچنین از لحاظ قیمتی نیز نسبت به بقیه ی لامپ ها گران تر می باشد. این لامپ به دو صورت پاتروم شمعی (E14) و پاتروم بزرگ(E27 ) موجود می باشد در رنگ های آفتابی و مهتابی.

2-لامپ های رشته ای


نور لامپهای رشته ای گرم و یکنواخت است و شباهت زیادی به نور طبیعی دارد و از این جهت بهترین نور مصنوعی می باشد.
این لامپ ها از لحاظ بازده تبدیل الکتریسیته مقرون به صرفه نیستند و کمتر از ۵% انرژی دریافتی را به نور تبدیل می کنند ,و بیشتر از ۹۵% انرژی را به گرما و حرارت تبدیل می کنند.ازین رو امروزه استفاده از این نوع لامپ ها در هیچ لوستری توصیه نمی شود زیرا علاوه بر مصرف بالا که باعث هزینه زیاد می شود و همچنین حرارت بالا، برای سیم کشی های انواع مختلف لوستر نیز مضر می باشد به خاطر جریان بالایی که از سیم ها میگذرد.این لامپ ها ارزان ترین نوع لامپ می باشد اما به قیمت هزینه ی بیشتر برق و ایجاد مشکل در لوستر ها.

۳-لامپ های کم مصرف

این لامپ ها از نوع رشته ای گران تر هستند؛ اما عمر طولانی تری نسبت به آنها دارند. این گونه لامپ ها، مصرف کمتری نسبت به لامپ های رشته ای دارند، در سایز ها و مصرف ها و روشنایی های مختلف نیز موجود می باشد.این نوع لامپ ها نیز مناسب انواع لوستر می باشد اما کارشناسان سایت لوکس لوستر استفاده از این لامپ هارا در لوستر هایی که لامپ آن ها دیده می شود را توصیه نمی کند زیرا نما و زیبایی لوستر را تا حدود زیادی از بین خواهد برد.این گونه لامپ هارا در لوستر های حبابی پیشنهاد میکنیم زیرا قیمت مناسب تری هم دارند.از جمله نمونه های این لامپ در اندازه های ۱۱w -13W-18w- 24W-… نیز موجود می باشد.در رنگ های آفتابی و مهتابی.در حالت های پاتروم  شمعی (E14) و پاتروم بزرگ(E27).

۴-لامپ های ال ای دی LED

این لامپ ها از انرژی بسیار کمی برای تولید روشنایی استفاده می‌کنند.این گونه لامپ ها نیز مناسب انواع لوستر می باشد زیرا حرارت آن ها نیز نسبت به لامپ های کم مصرف معمولی و رشته ای بسیار کمتر می باشد.یکی دیگر از ویژگی های این لامپ ظاهر تقریبا زیبای آن ها (نسبت به کم مصرف ها) می باشد که می توان در لوستر هایی که لامپ های آن دیده می شود بدون هیچ ابایی استفاده کرد. این نوع لامپ ها نیز در روشنایی و مصرف ههای مختلف از جمله ۳w-5w-7w… تولید می شود.در رنگ های آفتابی و مهتابی.

نوشته شده در 1397-01-03 0 2144

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو